NEWS

Kwartalnik Biznesowy N°2

Za nami pierwszy Kwartalnik Biznesowy w tym roku. W agendzie znalazły się cykliczne spotkanie Prorektora Woźniaka z Prodziekanami ds. Rozwoju oraz prezentacja technik iluminacji obiektów z udziałem przedstawicieli branży oświetleniowej oraz projektantów z biur architektonicznych. W drugiej połowie dnia warsztat poświęcony zasadom inwestowania przez fundusz WUT IF poprowadził Robert Sitnik, jeden z founderów tego VC. Równolegle odbywał się wewnętrzny Demo Day 17. edycji programu preinkubacji naszego programu Akcelerator PW. Dzień zamknął warsztat z firmą PIT-RADWAR S.A., wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej poświęcony politechnicznym pomysłom odpowiedzi na wyzwania B+R spółki.

Techniki iluminacji budynków

Na spotkaniu prof. Rafał Krupiński przedstawił działanie dwóch stworzonych przez niego produktów.

● FloodLum – służy do projektowania iluminacji obiektów w formie fotorealistycznych wizualizacji komputerowych. Umożliwia również multimedialną projekcję dynamicznie zmiennego rozkładu luminancji na rzeczywistym obiekcie, pozwalając wykonać próby terenowe iluminacji bez użycia rzeczywistego sprzętu oświetleniowego.

● ELumCal – uzupełnienie oprogramowania FloodLum. Z jego pomocą można w prosty sposób kształtować i analizować trójwymiarowy model obiektu – zarówno wirtualny, jak i rzeczywisty. Wyznacza parametry geometryczne i fotometryczne obiektu.

Obydwa programy są dostępne w formie licencji, dzięki której można wykonywać profesjonalne iluminacje przy niewielkim nakładzie pracy projektanta.

O WUT IF

Politechnika Warszawska stała się oficjalnie pierwszą polską uczelnią, która założyła fundusz venture capital.

Celem Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF) jest inwestowanie w spółki deep-tech tworzone przez zespoły wywodzące się zarówno z politechnicznej społeczności, jak i innych polskich uczelni.

Co to oznacza w praktyce?

● ścisłą współpracę z uczelniami – wczesny dostęp do innowacyjnych spółek
● priorytetyzację innowacji technologicznych i badawczych
● rzetelną ocenę potencjału technologii
● dostęp do zasobów akademickich: ekspertów PW, zespołów badawczych, nowoczesnej aparatury
● sieć kontaktów łączącą interesy inwestorów ze środowiskiem naukowym.

Podczas warsztatów w ramach Kwartalnika Biznesowego, spotkaliśmy się z zespołem zarządzającym WUT IF – Robertem Sitnikiem, Jakubem Wojciechowskim i Pawłem Zychem. Dowiedzieliśmy się o najbliższych planach i wyzwaniach stojących przed funduszem oraz zasadach, na jakich fundusz będzie inwestował.

PIT-RADWAR S.A.

Spotkanie jest elementem współpracy Politechniki Warszawskiej z ekspertami spółki PIT-RADWAR S.A., jednego z czołowych dostawców urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Szukaliśmy odpowiedzi na wyzwania technologiczne stawiane przez naszego partnera w 9 obszarach tematycznych.

Na następny Kwartalnik zapraszamy już 5 kwietnia. Pomysły dotyczące tematyki lub partnerów cyklu można zgłaszać na adres cinn@pw.edu.pl