Harmonogram wydarzenia:
16:15 - Otwarcie i rejestracja
16:30 - Prelekcja zaproszonego gościa i dyskusja
18.00 - Networking + pizza
Prowadzący: Łukasz Sztern
Kiedy: 21 listopada, godz. 16:30
Gdzie: Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, sala 3.12
Harmonogram wydarzenia:
16:15 - Otwarcie i rejestracja
16:30 - Prelekcja zaproszonego gościa i dyskusja
18.00 - Networking + pizza
Prowadzący: Łukasz Sztern
Kiedy: 17 października, godz. 16:30
Gdzie: Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, sala 3.12
Konferencja zorganizowana wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, porozumienie o współpracy z koreańskimi partnerami, setki spotkań, nagroda Dowódcy Operacyjnego RSZ, 1800 kubków kawy zaparzonej na stoisku PW oraz blisko 7 tysięcy oddanych strzałów na politechnicznej strzelnicy – tak w skrócie można podsumować 4 dni naszej obecności na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
Dwupoziomowe stoisko z 18 technologiami z obszaru bezpieczeństwa i obronności, blisko 30 naukowców i inżynierów reprezentujących najlepsze zespoły B+R oraz konferencja poświęcona kierunkom rozwoju tego sektora w Polsce – tak Politechnika Warszawska zaplanowała swój start na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego
Spin-off 3D GeoLAB, wywodzący się z Wydziału Geodezji i Kartografii, realizuje zadania pn.: „Opracowanie prototypu krajowej platformy danych 3D dla branży kreatywnej”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych.
Krzysztof Gołofit wraz z Piotrem Wieczorkiem, badacze z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, opracowali autorskie rozwiązanie generatora fizycznie nieklonowalnych kluczy kryptograficznych (PUF – physically-unclonable function). Ich wynalazek otrzymał pierwszy na PW patent europejski o jednolitym skutku prawnym, co oznacza, że jest chroniony w sposób automatyczny na terenie 17 państw członkowskich UE, które aktualnie tworzą jednolity system patentowy
Od teraz oprócz pomocy w rozwijaniu pomysłów biznesowych, możecie otrzymać grant na rozwój prototypu w wysokości do 150 000 zł!
Za nami ostatnie spotkanie Sciencepreneurs'Club przed wakacjami. Mamy nadzieję, że słowa Gabriela Dymowskiego zostaną z Wami na dłużej:
„Jako founder bądź przygotowany na zmianę kursu, nawet jeśli pierwotny pomysł nie wypali. W mojej ocenie, kluczem do sukcesu w startupach są wytrwałość, elastyczność i ciągłe testowanie, aby znaleźć swoją niszę. Dodatkowo, tak długo, jak to możliwe, powinieneś być sprzedawcą i ambasadorem swojego produktu”.
Na kolejne wydarzenie w ramach cyklu musicie poczekać do 19 września.
Do zobaczenia!
14 czerwca odbył się czwarty Kwartalnik Biznesowy organizowany przez Centrum Innowacji PW. W ramach tego formatu spotykamy się z firmami i potencjalnymi odbiorcami technologii politechnicznych. Naszym celem jest budowanie długotrwałych partnerstw biznesowych i komercjalizacja własności intelektualnej naszych pracowników i studentów.
w ramach czwartego Kwartalnika Biznesowego organizowanego przez Centrum Innowacji PW zapraszamy na dwa wyjątkowe warsztaty w obszarze bezpieczeństwa i obronności.
Pierwszy z nich jest efektem rozpoczętej w maju współpracy Politechniki Warszawskiej z Hyundai Rotem, znanym producentem pociągów dużych prędkości, czołgów i samochodów opancerzonych. Firma chce współpracować z nami m.in. w zakresie rozwoju technologii bezzałogowych pojazdów naziemnych (UGV) i przede wszystkim tym zagadnieniom poświęcony będzie kick-off podczas Kwartalnika Biznesowego 14 czerwca.
17 maja 2024 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT PW gościliśmy delegację przedstawicieli Hyundai Rotem.
Już 16 maja w Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej spotkamy się z Dorotą Matczak. Porozmawiamy o tym, jak przejść drogę od fizjoterapeutki do CEO spółki.
Dorota Matczak to założycielka PhiLabs, której misją jest holistyczne leczenie wsparte nowoczesną technologią. We współpracy z warszawskimi uczelniami wyższymi stworzyła urządzenie do fizjoterapii PHIBOX, wspierające młodych pacjentów w prawidłowym rozwoju fizycznym.
Politechnika Warszawska oraz InCredibles – program mentoringowy dla startupów Sebastiana Kulczyka – podpisały porozumienie o współpracy. W jej ramach spółki zakwalifikowane do kolejnych edycji programu InCredibles uzyskają dostęp do wsparcia ekspertów i naukowców. Z kolei uczelnia będzie mogła weryfikować własne rozwiązania technologiczne z partnerami biznesowymi InCredibles.
Już 18 kwietnia w Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej spotkamy się z Elizą Kazei oraz Piotrem Przybyszem. Porozmawiamy o finansowaniu publicznym w kontekście rozwoju młodych spółek.
Za nami trzeci Kwartalnik Biznesowy. W agendzie znalazły się cykliczne spotkanie Prorektora Adama Woźniaka z Prodziekanami ds. Rozwoju oraz podpisanie porozumienia między Politechniką Warszawską a InCredibles. W drugiej połowie dnia odbyły się spotkanie CEO SeaSoil Michaela Cyrankiewicza z prof. Andrzejem Plichtą reprezentującym Wydział Chemii Politechniki Warszawskiej oraz szereg warsztatów z: Klastrem Mikroelektroniki, Elektroniki i Fotoniki, spółką inwestycyjną VIGO Ventures oraz PIT-RADWAR S.A., wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Już 21 marca w Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej spotkamy się z prof. Robertem Sitnikiem. Porozmawiamy o komercjalizacji projektów badawczych w startupie.
Robert Sitnik to profesor Politechniki Warszawskiej, członek międzynarodowych organizacji SPIE i OSA. Obecnie kierownik Zakładu Technik Rzeczywistości Wirtualnej i Prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Mechatroniki PW
Za nami pierwszy Kwartalnik Biznesowy w tym roku. W agendzie znalazły się cykliczne spotkanie Prorektora Woźniaka z Prodziekanami ds. Rozwoju oraz prezentacja technik iluminacji obiektów z udziałem przedstawicieli branży oświetleniowej oraz projektantów z biur architektonicznych. W drugiej połowie dnia warsztat poświęcony zasadom inwestowania przez fundusz WUT IF poprowadził Robert Sitnik, jeden z founderów tego VC. Równolegle odbywał się wewnętrzny Demo Day 17. edycji programu preinkubacji naszego programu Akcelerator PW. Dzień zamknął warsztat z firmą PIT-RADWAR S.A., wchodzącą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej poświęcony politechnicznym pomysłom odpowiedzi na wyzwania B+R spółki.
Politechnika Warszawska oraz BlueSoft dziękują uczestnikom i współprowadzącym AI Challenge Hackathon, którego celem było wyróżnienie kreatywnych zespołów potrafiących sprawnie posługiwać się sztuczną inteligencją dla zastosowań programistycznych.
W ramach Kwartalnika Biznesowego zapraszamy na prezentację poświęconą technikom iluminacji obiektów. Będzie to bardzo praktyczne spotkanie prezentujące narzędzia opracowane na Politechnice a obecnie udostępniane klientom w formie intuicyjnych aplikacji.
Podczas spotkania prof. Rafał Krupiński przedstawi działanie dwóch stworzonych pod jego kierownictwem produktów.
Wywiad z dr Piotrem Dardzińskim – dyrektorem Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej.